Proběhlé akce

PF 2020

2020

Projektový den s páchníkem

Duben 2019

I když pršelo a bahno bylo všude, neodradilo nás ani žáky ze ZŠ T.G. Masaryka ze Studénky a pár příznivců přírody, vyrazit na procházku do Poodří za broukem páchníkem. Dvacítce žáků třetích až osmých tříd jsme ukázali zajímavé kouty chráněné přírody a historii Poodří. Cestou jsme narazili na místa, kde žije silně ohrožený druh Brouka Páchníka hnědého. Děti se dozvěděly nejen něco o životě a jeho přirozeném prostředí, ve kterém žije, ale i o to proč ho chceme zachránit. Více než dvou hodinovou procházku jsme zakončili průzkumem bobřího hradu na Jezerech slaňáky.

Sázení se skautama

19.10.2019

Společné sázení několika stovek stromů 🌳 se skautským oddílem Bílí hadi ze Studénky a z Polanky nad Odrou.

Vyjížďka Poodřím

8.6.2019

Supr čupr výlet s delegací z partnerského města Studénky – Dąbrowy Górnicze. Projeli jsme se Poodřím a ukázali jsme jim krásy CHKO Poodří.

Výsadba Hrušní s Galaxií

Říjen 2018

Žáci páté třídy soukromé ZŠ Galaxie v Novém Jičíně vysadili v poslední říjnový den padesátku hrušní. Pomohli jim rodiče, členové ČSOP Studénka a Arnika. V budoucnu stromy lidem přinesou ovoce, jehož zpracování má v Poodří dlouhou tradici. V kmenech se časem také vytvoří dutiny, které jsou vhodným domovem chráněného brouka páchníka a dalších vzácných živočichů, jako například sýčka. Výsadba hrušní je součástí pětiletého projektu s názvem Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří. Projekt z programu LIFE podpořila Evropská unie a MŽP ČR.

Výsadba s Hasiči a dobrovolníky

9.11.2019

Dnešní supr ťupr sázení s dobrovolníkama a hlavně s Mladými Hasiči Studénka-Butovice a Hasiči Studénka, zítra opět pokračujeme na tom samém místě v síji u Kunína směr Suchdol nad Odrou. Takže namažte si ruce a přijďte také s celou rodinou něco udělat pro přírodu. :-) A ještě jednou dnešním sázečům velké díky! 👏

Výsadba se ZŠ Františka kardinála Tomáška

4.11.2019

V nivě Odry je o 40 dubů více. Vysadili jsme je tam společně s Arnikou a s dvacítkou sedmáků ze Základní školy ze Studénky. Stromy sázíme pro pestřejší krajinu a pro brouka páchníka.